fbpx

Niech Nowy Rok 2021 wróci nam normalność!

Nasz świat co dzień stawia przed nami zadania, jakich nigdy wcześniej nie stawiał. Sprawy dotąd proste i oczywiste nagle się pogmatwały i wymagają specjalnych zachowań i specjalnych działań.

Trzeba to potraktować jako doświadczenie, które stwarza nam szanse innego spojrzenia na sprawy i działania obarczone, mniej lub bardziej, pierwiastkiem rutyny.

W naszej, w mojej rzeczywistości pojawił się mały chłopiec – mój wnuk.

To przez niego, przez wyobraźnię, która mi go rysowała zanim się urodził, która pokazywała mi nasze wspólne z nim zabawy i rozmowy, postanowiłem się przygotować.

dzieci mają dane osobowe to normalne

Żeby niczego ważnego nie zapomnieć – napisałem książkę. Nosi tytuł:

Wyprawa po złote rODO

To opowieść o dzieciach i dorosłych, którzy przetwarzają dane osobowe i których dane osobowe są przetwarzane. Pokazuję w niej zagadnienia bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa z perspektywy dziecka w wieku 6 do 12 lat. Rodzic albo dziadek lub babcia mogą ją czytać dziecku, które jeszcze czytać nie potrafi. A kiedy się nauczy, wtedy może ją czytać samodzielnie. Jest w niej sporo rysunków przygotowanych specjalnie tak, żeby można było je kolorować. Zawiera także scenariusz krótkiego przedstawienia, które może zostać przygotowane i przedstawione przez dzieci w przedszkolu albo w szkole.

Zapraszam do czytani. Książka jest dostępna przede wszystkim w księgarniach internetowych, ale można ją także kupić w ERESJOT.pl

A tak przy okazji chcę Wam złożyć życzenia:

NIECH WAM BĘDZIE LEPIEJ W NOWYM ROKU!